حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

حقیقت های جالب درمورد بوسیدن

نـویسنده کتاب “عشق و رابـطه جنسی”، دکتــر جان فری مـعتقد است: “بوسیدن هنر است و نشان دهنده یک نوع بیان فردی و کاملاً شخصی از عشق و محبت می باشد.”

بوسه ای که امروزه به این شکل رواج پیدا کرده، برای اولین بار در میان رومی ها شهرت پیدا کرد. رومی ها در هنگام سلام کردن یکدیگر را می بوسیدند، انگشتر و حلقه ای که بر دست رهبران قومشان بوده را می بوسیدند و مجسمه های خدایان خود را نیز می بوسیدند و با این کار مطیع بودن و حس احترام خود را به طرف مقابل انتقال می دادند.

رومی ها به سرعت متوجه شدند که بوسه در شرایط مختلف می تواند معانی متفاوتی را در بر داشته باشد، به همین دلیل برای انواع بوسه ها، نام های مختلفی انتخاب کردند. به عنوان مثال اسکیولیم: بوسه از روی دوستی، باسیولیم: بوسه از روی احساس عشق و محبت،  و سویولیم: بوسه عمیق که این روزها به French Kiss مشهور شده است.

از آن به بعد بود که ادیان مختلف شروع به تحریم بوسه نموده و آنرا به عنوان یک گناه نابخشودنی اعلام کردند، اما به هر حال قدرت بوسه بیشتر بود و همچنان به قوت خود باقی مانده است.

اگر بخواهیم این پدیده را از نظر علمی ریشه یابی کنیم، می توانیم بگوییم که بوسیدن به طور طبیعی باعث می شود تا ذهن آکسی توسین بیشتری ترشح کند، این هورمون سبب می شود در هنگام بوسیدن احساس خوبی به ما دست بدهد و دانشمندان معتقدند که ماهیت وجودی انسان به گونه ای است که در صورت تجربه یک بوسه منتظر بوسه ی بعدی خواهد بود. زمانیکه در وضعیت بوسیدن قرار می گیرد، غدد موجود در داخل دهان و جداره لب ها ماده شیمیایی را ترشح می کنند که همین ماده سبب ایجاد تمایل فرد به ادامه بوسیدن می شود.

پزشکان و روانپزشکان آلمانی در پی پژوهش های گسترده خود در این باره به این نتیجه رسیده اند که افرادی که هر روز صبح قبل از ترک کردن خانه، همسر خود را میبوسند کمتر دچار بیماری می شوند.

همچنین افرادی که پس از بوسیدن خانه را ترک می کنند، کمتر احتمال وقوع تصادف دارند، ۲۰ تا ۳۰ درصد درآمد بیشتری نسبت به سایرین دارند و به طور متوسط ۵ سال بیش از هم سن و سال های خود عمر می کنند. دکتر آرتور سازبو یکی از افرادی که در در این تحقیقات نقش فعالی داشته معتقد است یکی از دلایل اصلی موفقیت تعداد بسیار زیادی از افراد این است که روز خود را با یک نگرش مثبت و دلچسب شروع میکنند و چه چیز می تواند مانند یک بوسه در انسان یک نگرش مثبت ایجاد کند.

ببرخی فاییده های بوسه:ی

   ۱) بوسیدن سیستم ایمنی بدن شما را تقویت می کند. یک تحقیق در همین مورد نشان داد که بوسیدن می تواند باعث تقویت سیستم ایمنی زنان شود به ویژه در برابر ویروس کایتومگالو که در صورتی که در بدن زن وجود داشته باشد و فعال باشد در دوره بارداری باعث نقص جنین و معلول شدن بچه می شود. علاوه بر این بوسیدن دهان به دهان باعث انتقال بعضی از بیماری های مینور شده و باعث می شود که سیستم ایمنی بدن در برابر این بیماری ها ایمن شود (عملکردی مشابه واکسن)

 

۲) بوسیدن باعث سوزاندن کالری می شود. برخی گذارش ها نشان می دهند که بوسیدن ۲ تا ۶ کالری در دقیقه می سوزاند. اگرچه این میزان به خوبی ورزش کردن نیست اما شما می توانید فقط با بوسیدن کالری جذب شده از خوردن یک عدد شکلات متوسط را بسوزانید.
 
۳)  بوسیدن یک روش تن آرامی (ریلکسیشن) طبیعی است. استرس بخش جدایی ناپذیر زندگی امروز است. برنامه کاری بسیار فشرده، مراقبت از بچه ها و بسیاری از فعالیت های دیگر ضرورت پیدا کردن راهی برای تن آرامی را مشخص می کنند. بوسیدن یکی از بهترین راه های تن آرامی است. بوسیدن باعث آزاد شدن اکسوتوکین در بدن می شود که یک ماده شیمیایی طبیعی است و باعث ایجاد احساس آرامش می شود. بوسیدن همچنین باعث افزایش سطح اندورفین در بدن می شود که می تواند باعث ایجاد احساس لذت شود. علاوه بر این هورمون دوپامین که باعث ایجاد احساس عشق می شود نیز با بوسیدن در بدن آزاد می شود.
 
۴) بوسیدن باعث تقویت عظلات چهره و صورت می شود. اگرچه بیشتر افراد بر روی تقویت و بهبود عضلات شکم و پهلو تمرکز می کنند اما توجه به عضلات صورت نیز بسیار مهم است. با بالاتر رفتن سن پوست و عضلات صورت دچار افتادگی و چروک می شوند. بوسیدن باعث فعال شدن ۳۰ عضله مختلف در صورت می شود و به این ترتیب باعث کند شدن روند پیری صورت می شود. به عبارت دیگر بوسیدن می تواند نوعی ورزش برای صورت و چهره باشد.
 
۵)  بوسیدن می تواند باعث کاهش جوش و ناهنجاری های پوستی شود. یکی دیگر از بزرگترین مزایای بوسیدن جلوگیری از ایجاد جوش در صورت می باشد. بوسیدن می تواند باعث شست شو باکتری های موجود در دهان شود. بسیاری از این باکتری ها عامل اصلی جوش و کک و مک در صورت هستند.
 
۶) بوسیدن می تواند یک درمان بالقوه برای حساسیت باشد. طبق تحقیقات صورت گرفته عمل بوسیدن باعث کاهش رشد انتی بادی IgEدر خون می شود. این آنتی بادی ها باعث آزاد شدن هیستامین می شوند و هیستامین عامل اصلی حساسیت هاییست که عمدتا به صورت اشک و آب ریزش دیده می شوند.
 
۷)  بوسیدن باعث سلامت قلب می شود. بوسیدن در یک رابطه عاشقانه باعث سلامت قلب و عروق می شود. در واقع هرچه بیشتر ببوسید احتمال ابتلا به فشار خون بالا و کلسترول بالا را کاهش میدهید. این پدیده بیشتر به این واقعیت اشاره دارد که بوسیدن باعث کاهش سطح استرس و افزایش رضایت از زندگی و رابطه می شود.
 
۸)  بوسیدن باعث کاهش درد می شود. بعد از یک روز سخت کاری شما احتمالا احساس درد در برخی از نواحی بدن مثل ستون فقرات خواهید داشت. باید این واقعیت عجیب را در نظر داشته باشید که شما می توانید از بوسیدن به عنوان یک مسکن استفاده کنید. همانطور که در موارد قبلی اشاره شد، بوسیدن باعث ترشح هرمون اندورفین می شود که بسیار قدرتمند تر و اثرگذارتر از مواد مخدر است. بنابراین بوسیدن به دلیل آزاد کردن اندورفین باعث تسکین درد می شود.
 
۹)  بوسیدن باعث افزایش طول عمر می شود. برخی از مطالعات نشان می دهند که بوسیدن کسی که دوستش دارید باعث افزایش طول عمر تا ۵ سال می شود. این مطالعه بر روی مردان متاهلی انجام شده است که هر روز صبح قبل از ترک منزل همسران خود را می بوسیدند. متاسفانه این تحقیق هیچ گونه اثر مثبتی که بوسیدن بر روی طول عمر زنان داشته باشد را شناسایی نکرد اما آنچه مسلم است اینست که بوسیدن هیچ اثر منفی بر روی طول عمر زنان ندارد و زنان می توانند از اثرات و مزایای دیگر آن بهره مند شوند.
 

۱۰)  بوسیدن می تواند سردرد و دردهای عضلانی دوره قاعدگی را تسکین دهد. در طول دوران قاعدگی زنان انواع سردرد و دردهای عضلانی را تجربه می کنند. بسیاری از زنان اعتقاد دارند که در این مواقع هیچ راهی ندارند جز تحمل چنین دردهایی اما یک راه حل بسیار اثربخش برای رهایی از این دردها وجود دارد. این راه حل بوسیدن است. تحقیقات نشان می دهد که بوسیدن باعث افزایش جریان خون در رگ ها می شود و این افزایش جریان خون به طور طبیعی باعث تسکین سردرد و دردهای ناشی از گرفتگی عضلات می شود.

halehala_wp
درباره ما
ارسال دیدگاه
ارتباط با ما
مشهد - شهرک غرب
09159156202
info@halehalal.com
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X